#DDMRP – poskromienie złośnicy – komfortowe planowanie (webinar)

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

#DDMRP – poskromienie złośnicy – komfortowe planowanie (webinar)

6 lutego 2017, 12:30 - 13:30 CET

Demand Driven MRP

Planowanie logistyczne napędzane zamówieniami klientów

PROBLEM: Tradycyjne systemy planowania

Tradycyjne systemy planowania i kontroli logistyki (klasy ERP / MRP dla produkcji i DRP dla dystrybucji) opierają się na szczegółowych prognozach popytu i na ich podstawie dochodzi o zakupu materiałów, a następnie wypychania zleceń produkcyjnych i dystrybucyjnych to punktów konsumpcji. Taki system nazywamy „Wypchaj i Promuj”. Te przestarzałe systemy i zbiory zasad powodują ogromne spory, tarcia i konieczność zawierania siłowych kompromisów pomiędzy firmami w ramach dzisiejszych, bardziej złożonych i zmiennych łańcuchów dostaw.

Większość liderów zakupów i logistyki ma wrażenie, że znajdują się między młotem a kowadłem. Braki krytycznych komponentów muszą być natychmiast eliminowane z jednoczesną redukcją poziomu zapasów oraz minimalizacją wszelkich kosztów operacyjnych. W obecnym klimacie gospodarczym ten konflikt jest widoczny bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Niestety większość aktualnie dostępnych metod pracy jest po prostu niewystarczająca do skutecznego rozwiązania konfliktu w obliczu wzrastającej zmienności zapotrzebowania i niestabilności dostaw.

Odkryj nowoczesne i innowacyjne podejście zorientowane na prawdziwy popyt – rozwiązanie, które wykorzystuje istotne cechy takich narzędzi jak MRP i Kanban, i łączy w sobie innowacyjne techniki planowania i realizacji planów. Metoda, która buduje konsensus i usatysfakcjonuje zarówno fanów tradycyjnego planowania logistycznego jak i zwolenników technik leanowych.

ROZWIĄZANIE: Demand Driven MRP

DDMRP, czyli planowanie logistyczne napędzane prawdziwymi zamówieniami, to innowacyjna i sformalizowana metodyka planowania i realizacji operacji łańcucha dostaw (zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja), organizowania zasobów oraz zarządzania kapitałem obrotowym na podstawie prawdziwego popytu z rynku. Dzięki innowacyjnemu i intuicyjnemu podejściu oraz wprowadzeniu fundamentalnych zmian w podejściu do planowania DDMRP kończy erę koniecznych kompromisów i wyraźnie zwiększa potencjał skuteczności organizacji.

Szczegóły

Data:
6 lutego 2017
Czas:
12:30 - 13:30 CET
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.eventbrite.com/e/ddmrp-poskromienie-zosnicy-komfortowe-planowanie-registration-31247138031

Organizator

CorpoExpert Solutions
Strona internetowa:
https://corpoexpert.com

Miejsce

Online Event
GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Dodaj komentarz