Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Minione Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Styczeń 2017

Webinar: DDMRP – Nowoczesne Planowanie Logistyczne

Styczeń 10, 14:30 - 15:30 CET
GoToMeeting, Wroclaw, Polska + Google Map

DDMRP, czyli planowanie logistyczne napędzane prawdziwymi zamówieniami, to innowacyjna i sformalizowana metodyka planowania i realizacji operacji łańcucha dostaw (zaopatrzenie, produkcja, dystrybucja), organizowania zasobów oraz zarządzania kapitałem obrotowym na podstawie prawdziwego popytu z rynku. Dzięki innowacyjnemu i intuicyjnemu podejściu oraz wprowadzeniu fundamentalnych zmian w podejściu do planowania DDMRP kończy erę koniecznych kompromisów i wyraźnie zwiększa potencjał skuteczności organizacji.

Dowiedz się więcej »

#DDMRP – nowa metoda na logistycznego głoda (webinar)

Styczeń 19, 14:00 - 15:00 CET
Online Event, GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Logistyka od dawien dawna mierzy się z problemem zapasów. Za dużo zapasów to źle, za mało to jeszcze gorzej. W zasadzie nie wiadomo, jak wyznaczyć właściwy poziom, a jeszcze trudniej to utrzymać. Przecież historycznie każdy dział gra swoje, więc jakiekolwiek plany stają się mrzonką. Tak było do tej pory. Czas na zmianę! Czas na DDMRP.

Dowiedz się więcej »

#DDMRP – następca drożdżówki w logistyce (webinar)

Styczeń 31, 14:00 - 15:00 CET
Online Event, GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Od lat 60-tych poprzedniego wieku cała logistyka bazuje na jednym i tym samym mechanizmie - na MRP. Prosty kalkulator, który kiedyś działał, nadaje się do bieżącej rzeczywistości jak tępa siekiera do ścięcia ogromnej topoli - słabo się nadaje. Na szczęście na horyzoncie pojawił się następca MRP - DDMRP - który nie stanowi liftingu starego rozwiązania, ale potężne narzędzie do walki z niestabilnością i zmiennością.

Dowiedz się więcej »
Luty 2017

1-dniowy warsztat Precisely Wrong – Niebezpieczna Precyzja MRP

Luty 3, 09:00 - 17:00 CET
Wrocław, Wrocław, 51-200 Polska + Google Map

W centrum większości łańcuchów dostaw znajduje się narzędzie planowania logistycznego znane pod nazwą MRP, czyli z języka angielskiego Material Requirements Planning. MRP to zaawansowany kalkulator do obliczania zapotrzebowania materiałowego. Wymyślony w latach 1950-1955, spisany i utrwalony w latach 1960-1967, a następnie upowszechniony w latach 1970-1985. Rozwiązanie MRP stało się główną metodą tworzenia zamówień i ich wzajemnej synchronizacji. Coś, co zabierało zespołom tygodnie, mogło zostać zaplanowane przez noc z niebywała precyzją. W miarę zwiększania złożoności produktów i łańcuchów dostaw ta niebywała wręcz precyzja wydawała się ogromnie wartościowa niż kiedykolwiek wcześniej, a jej potencjał wydawał się nieograniczony.

Dowiedz się więcej »

#DDMRP – poskromienie złośnicy – komfortowe planowanie (webinar)

Luty 6, 12:30 - 13:30 CET
Online Event, GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Dyskomfort planisty materiałowego lub produkcyjnego - to codzienność. Absurdalna niestabilność i nieprzewidywalność. Każdy robi po swojemu, a plany się rozjeżdżają i po kilku godzinach nadają się tylko do jednego. Ale nie musi tak być. DDMRP to metoda na komfortowe planowanie w logistyce. Ciekawe?

Dowiedz się więcej »
+ Export Events