Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Minione Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Styczeń 2017

#DDMRP – następca drożdżówki w logistyce (webinar)

31 stycznia 2017, 14:00 - 15:00 CET
Online Event, GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Od lat 60-tych poprzedniego wieku cała logistyka bazuje na jednym i tym samym mechanizmie - na MRP. Prosty kalkulator, który kiedyś działał, nadaje się do bieżącej rzeczywistości jak tępa siekiera do ścięcia ogromnej topoli - słabo się nadaje. Na szczęście na horyzoncie pojawił się następca MRP - DDMRP - który nie stanowi liftingu starego rozwiązania, ale potężne narzędzie do walki z niestabilnością i zmiennością.

Dowiedz się więcej »
Luty 2017

1-dniowy warsztat Precisely Wrong – Niebezpieczna Precyzja MRP

3 lutego 2017, 09:00 - 17:00 CET
Wrocław Wrocław, 51-200 Polska + Google Map

W centrum większości łańcuchów dostaw znajduje się narzędzie planowania logistycznego znane pod nazwą MRP, czyli z języka angielskiego Material Requirements Planning. MRP to zaawansowany kalkulator do obliczania zapotrzebowania materiałowego. Wymyślony w latach 1950-1955, spisany i utrwalony w latach 1960-1967, a następnie upowszechniony w latach 1970-1985. Rozwiązanie MRP stało się główną metodą tworzenia zamówień i ich wzajemnej synchronizacji. Coś, co zabierało zespołom tygodnie, mogło zostać zaplanowane przez noc z niebywała precyzją. W miarę zwiększania złożoności produktów i łańcuchów dostaw ta niebywała wręcz precyzja wydawała się ogromnie wartościowa niż kiedykolwiek wcześniej, a jej potencjał wydawał się nieograniczony.

Dowiedz się więcej »

#DDMRP – poskromienie złośnicy – komfortowe planowanie (webinar)

6 lutego 2017, 12:30 - 13:30 CET
Online Event, GoToMeeting, Wroclaw
Wroclaw, PL
+ Google Map

Dyskomfort planisty materiałowego lub produkcyjnego - to codzienność. Absurdalna niestabilność i nieprzewidywalność. Każdy robi po swojemu, a plany się rozjeżdżają i po kilku godzinach nadają się tylko do jednego. Ale nie musi tak być. DDMRP to metoda na komfortowe planowanie w logistyce. Ciekawe?

Dowiedz się więcej »
Maj 2017
ddmrp

Optymalne Zapasy z DDMRP – szkolenie logistyczne: Demand Driven Planner

22 maja 2017 - 21 grudnia 2017
Polska

Optymalne Zapasy z DDMRP - szkolenie logistyczne: Demand Driven Planner. Dosyć bezsensownych kompromisów narzucanych przez MRP. Koniec fałszywych ograniczeń i konieczności stosowania rozwiązania, które już nie działa. Czas na mądrą i nowoczesną logistykę z metodą DDMRP. Poznaj, poczuj, zacznij testować. 2 dni intensywnej pracy.

Dowiedz się więcej »
Wrzesień 2017

Nowa metoda pracy w logistyce

25 września 2017, 14:00 - 15:00 CEST

Potrzeba zmian Współczesne środowisko biznesowe bez wątpienia wymaga zmiany podejścia do zarządzania. Firmy muszą dostosowywać się i zmieniać lub ich istnienie będzie zagrożone. Ale co tak naprawdę należy zmienić? Jak zmienić i przyspieszyć adaptację firmy? Czy istnieje bezpieczna i skuteczna droga do przekształcenia organizacji ze sterowanej strategią z lat 1950-1965 do firmy zorientowanej na szybkość oraz zdolność do nadążenia za obecnym, hiper konkurencyjnym rynkiem? Odpowiedzią jest nowy model operacyjny DDOM, w którego sercu bije metoda DDMRP. Dlaczego potrzebujemy nowej metody pracy…

Dowiedz się więcej »
+ Export Events